Wigilia Szkolna

 22 grudnia w naszej szkole,jak co roku, odbyła się tradycyjna Wigilijka Szkolna. Jednakże wśród uczestników, oprócz uczniów gimnazjum, po raz pierwszy pojawili się uczniowie I, IV i VII klasy szkoły podstawowej. Uroczystość przebiegała zgodnie z tradycją, dlatego nie zabrakło kolędowania, dzielenia się opłatkiem oraz składnia sobie życzeń.

  22 grudnia w naszej szkole,jak co roku, odbyła się tradycyjna Wigilijka Szkolna. Jednakże wśród uczestników, oprócz uczniów gimnazjum, po raz pierwszy pojawili się uczniowie I, IV i VII klasy szkoły podstawowej. Uroczystość przebiegała zgodnie z tradycją, dlatego nie zabrakło kolędowania, dzielenia się opłatkiem oraz składnia sobie życzeń.

Spotkanie rozpoczęło się przygotowaniem tradycyjnego wystroju stołu wigilijnego, przy którym wszyscy mieliśmy się spotkać po akademii. I nagle w szkole zapachniało choinką, na stołach pojawiły się białe obrusy, obowiązkowy opłatek, stroiki, aromatyczne pierniczki, jabłka, orzechy i owoce cytrusowe . W tym trudnym zadaniu wychowanków dzielnie wspierali wychowawcy.

Następnie wszyscy udali się do pięknie udekorowanej szkolnej świetlicy, by obejrzeć krótki montaż słowno – muzyczny „Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia” w wykonaniu uczniów z klasy II i III. Kolejnym etapem naszej uroczystości był Szkolny Konkurs Wigilijny, który miał na celu ukazanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Przedstawiciele wszystkich klas przystąpili do zmagań. Najwięcej emocji wśród uczniów wyzwoliły zadania sprawnościowe związane z wykonywaniem ozdób choinkowych czy „pakowaniem” prezentów.

Ostatnim akcentem tego dnia było przemówienie Pani Dyrektor Lidii Nowotarskiej i zaproszenie wszystkich do wspólnego stołu wigilijnego, przy którym w atmosferze ciepła i życzliwości przełamaliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałego przebiegu tego dnia.