Szkolna Szlachetna Paczka

W naszej szkole, jak co roku, została zorganizowana zbiórka darów w ramach Szkolnej Szlachetnej Paczki. W tym roku prezenty zostały przekazane Diecezjalnemu Domu Samotnej Matki w Bielsku – Białej, prowadzonemu przez siostry zakonne.

W naszej szkole, jak co roku, została zorganizowana zbiórka darów w ramach Szkolnej Szlachetnej Paczki. W tym roku prezenty zostały przekazane Diecezjalnemu Domu Samotnej Matki w Bielsku – Białej, prowadzonemu przez siostry zakonne.

Przez cały grudzień uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły przynosili słodycze, artykuły spożywcze, ubranka dla maluchów, środki czystości, kosmetyki. Nie spodziewaliśmy się, że ta akcja przyniesie tak pozytywny odzew i że zbierzemy tak olbrzymią ilość darów.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu chętnie włączyli się w pakowanie prezentów i 20 grudnia, wraz z opiekunem, wyruszyli do Bielska – Białej. Bardzo ciepło
i serdecznie przywitały nas siostry, a wolontariuszki tj. Aleksandra Kołek, Amelia Micherda, Paulina Lubańska, Karina Duszyk, Natalia Pałka, przekazały na ich ręce zebrane prezenty. Po dłuższej rozmowie, siostra Bronisława Kubacka, kierującą placówką, oprowadziła nas po całym budynku. Miałyśmy również okazję poznać przebywające tam mamy wraz z ich pociechami. Podopieczne Diecezjalnego Domu Samotnej Matki, radosne i szczęśliwe, gorąco podziękowali za wszystkie dary i okazane serce.

„Trzeba spojrzenie miłości, aby dostrzec obok siebie brata…” /Jan Paweł II

Niech te słowa Patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Porąbce będą dla nas wskazówką i zachętą do niesienia dalszej bezinteresownej pomocy potrzebującym.