Dzień Matematyki

27 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki. Głównym punktem programu był turniej, w którym klasy 1-8 rywalizowały ze sobą, prezentując swoje umiejętności matematyczne w różnorodnych formach.
Każda klasa miała okazję wcielić się w postać znanego matematyka i przygotować krótki wierszyk o wybranym naukowcu. Widząc naszych kolegów i koleżanki przebranych za takie postacie jak Pitagoras, Isaac Netwon, Albert Einstein, Archimedes, Euklides, Stefan Banach, Annie Easley czy Katherine Johnson nie tylko śmialiśmy się, ale także uczyliśmy się nowych faktów i ciekawostek z historii matematyki.
Nie zabrakło również konkurencji matematycznych, w których trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą, ale także szybkością myślenia i pomysłowością. Jednym z wyzwań było zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby pi. Tutaj zwycięstwo należy do najliczniejszej w naszej szkole klasy VII, której udało się poprawnie zapamiętać 192 cyfry z rozwinięcia dziesiętnego liczby pi!
Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, był to dzień pełen emocji i inspiracji, który na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.