Obchody związane z Dniem Autyzmu

22 marca w naszej szkole odbyły się obchody związane z Dniem Autyzmu. Wydarzenie to miało na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób z tym spektrum zaburzeń. Obchodom towarzyszyło hasło przewodnie ,,KAŻDY INNY WSZYSCY RÓWNI”. Dzień Autyzmu w naszej szkole jest okazją do refleksji nad różnorodnością i akceptacją. Każdy z nas jest inny, ale to właśnie te różnice sprawiają, że nasze społeczeństwo jest bogatsze i bardziej interesujące. W ramach wydarzenia skoncentrowaliśmy się także na potrzebach ludzi z innymi zaburzeniami oraz niepełnosprawnościami. Nie zabrakło informacji nie tylko autyzmie, ale również ADHD, zespole Downa, niepełnosprawności ruchowej oraz ludziach niewidomych i niesłyszących. Warto pamiętać, że niepełnosprawność nie definiuje człowieka, a każdy z nas ma prawo do godnego życia i pełnego uczestnictwa w społeczeństwie. Na gazetkach pojawiły się informacje o inspirujących osiągnięciach znanych osób z zaburzeniami i niepełnosprawnościami, które przekroczyły wszelkie ograniczenia i osiągnęły sukces. Również część dzisiejszych zajęć lekcyjnych została poświęcona tej tematyce, a uczniowie na koniec dnia mogli pochwalić się nowo nabytą wiedzą w quizie, który został przygotowany dla klas 1-8. Tegoroczne obchodzy w naszej szkole były nie tylko edukacyjne, ale także wyjątkowo ważne dla budowania atmosfery wsparcia i akceptacji wśród społeczności szkolnej. Wierzymy, że dzięki zrozumieniu różnorodności oraz akceptacji dla wszystkich, możemy stworzyć środowisko, w którym każdy uczeń ma szansę rozwijać się i osiągać sukcesy niezależnie od swoich indywidualnych potrzeb i wyzwań.