Szlachetna Paczka

W tym roku, po raz pierwszy, nasza szkoła włączyła się w akcje Szlachetnej Paczki jako Darczyńcy. Pomogliśmy Rodzinie pani Justyny. Do 6 grudnia trwała zbiórka produktów (żywność, środki czystości, elementów wyposażenia mieszkania) oraz zbiórka pieniędzy.

Efekty przerosły nasze oczekiwania. Dzięki wsparciu całej społeczności szkolnej: rodziców, nauczycieli, uczniów, przyjaciół szkoły, udało się przygotować paczkę, w której zrealizowaliśmy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb. Ponadto zebraliśmy 2280 zł, które przeznaczyliśmy na zakup między innymi: kuchenki gazowo-elektrycznej, deski do prasowania i innych droższych potrzeb.

W czwartek, 8 grudnia, odbyło się wielkie pakowanie, a w piątek dostarczyliśmy paczki do magazynu Szlachetnej Paczki, rejonu Czernichów i okolice. Podczas Weekendu Cudów (10-11 grudnia) paczki trafiły do potrzebującej rodziny. A oto krótka relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczaniu paczek:

Pani Justyna zaniemówiła na widok otrzymanych paczek. Najbardziej ucieszyła się, gdy zobaczyła kuchenkę gazowo-elektryczną. Nareszcie będzie mogła piec swoje ulubione ciasta! Gdy zaczęliśmy otwierać prezenty, nastąpiła eksplozja emocji. W oczach pani Justyny pojawiły się łzy. Nie mogła uwierzyć, że te wszystkie produkty są dla niej i jej rodziny. Pan Tomasz z radością spojrzał na otrzymany zestaw kosmetyków, Piotr bardzo ucieszył się z perfum, a Paweł był ogromnie zadowolony z rękawic bramkarskich. Wszyscy mieli uśmiechy wdzięczności na twarzach.

 

Raz jeszcze chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizowania paczek za tak wielkie zaangażowanie i życzliwość. Dzięki Państwa wsparciu w życiu Rodziny pojawił się płomyk nadziei na lepsze jutro.