Dzień Ziemi

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły udali się na spacer fragmentem leśnej ścieżki edukacyjnej pod przewodnictwem pracownika Lasów Państwowych – Nadleśnictwa Andrychów.

Przemierzając ją uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi informacjami o lesie oraz gospodarce leśnej zawartymi na kilkunastu tablicach informacyjnych. W pobliżu szlaku znajduje się potężna czereśnia ptasia – pomnik przyrody, którą uczniowie mieli okazję zobaczyć. Ponadto ścieżka przebiega przez szlak „3 Panienek” gdzie zlokalizowana jest kapliczka leśna dedykowana św. Hubertowi i św. Franciszkowi, patronom leśników, myśliwych i wszelkiego stworzenia.

Pan leśnik swoją niezwykle ciekawą opowieścią o lesie i jego mieszkańcach sprawił, że nasi uczniowie zadawali szereg pytań dotyczących migracji leśnych zwierząt, wieku drzew oraz ochrony lasów.

Wędrując ścieżką i zatrzymując się na dłuższą chwilę na leśnych stanowiskach edukacyjnych wielokrotnie mijaliśmy starszą Panią, która podążała wyznaczoną ścieżką. Uczniowie grzecznie pozdrawiali Panią. Był to przykład dla naszych uczniów, by niezależnie od wieku dbać o aktywność fizyczną.