Światowy Dzień Zdrowia

„To zdrowie jest prawdziwym bogactwem, a nie kawałki złota i srebra”.

 

7 kwietnia 2022 roku obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.

W naszej szkole wiele uwagi poświęcamy zagadnieniom, dotyczącym zdrowego stylu życia.

Uczniowie kl. 7 w czasie zajęć projektowych Akademii Eksperymentu w zakresie biologii, które odbywają się regularnie w poniedziałki zgłębiali problem badawczy; „Czy wszystko co jemy, jest zdrowe?”. Poszukując odpowiedzi na postawione pytanie, przeprowadzili szereg badań, obserwacji  i doświadczeń.

Wyniki swojej pracy zamieścili w przygotowanych samodzielnie prezentacjach, które przedstawili w poszczególnych zespołach klasowych w czasie lekcji przyrody  oraz biologii.

Małgosia opracowała temat związany z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania. Uczestnicy pokazu otrzymali od Małgosi zdrowe i smaczne jabłuszko oraz winogrona.

Zuzanna opracowała temat związany ze szkodliwością palenia tytoniu, adresowany do uczniów klasy VII oraz VIII.

Aktywność fizyczna to temat opracowany przez Natalię. Przeprowadzenie zajęć              w grupie przyrodniczej kl. I i II było dla Natalii wyzwaniem, z którym świetnie sobie poradziła. Ciekawość jaką okazały dzieci, ich spontaniczna współpraca oraz zaproszenie Natalii na kolejne zajęcia były najlepszą odpowiedzią, jak istotny jest dobry przykład starszych uczniów dla młodszych, a taki niewątpliwie dają nasze uczennice.

Uczniowie klasy czwartej z okazji Światowego Dnia Zdrowia przeprowadzili akcję „Marchewka”. Na kilka minut zakłócili porządek lekcji w grupie klas młodszych, częstując młodszych kolegów sokiem z marchewki, jabłka i malin oraz zwracając uwagę na konieczność spożywania warzyw i owoców jako źródła witamin   i minerałów. Mamy nadzieję, że była to miła przerwa śródlekcyjna…