XI ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich

Już po raz jedenasty uczniowie ze szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich wzięli udział w festiwalu teatru, jakim jest coroczny Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkół SPSK.

Przed pandemią grupy biorące udział w przeglądzie miały okazję wystawiać swoje sztuki na deskach sceny Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie i być oklaskiwane przez swoich kolegów i koleżanki.  W tym roku, przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną, konkurs został przeniesiony do sieci. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest myśl:  Na skrzydłach wiary i rozumu unosi się prawda.  Słowa papieża stały się inspiracją także dla naszych uczniów, którzy po raz pierwszy wzięli udział w przeglądzie z autorskim spektaklem Pani polonistki mgr Barbary Miguły.  W sztuce zatytułowanej ,,Druga szansa” wystąpili uczniowie klasy VI i VII, którzy po otrzymaniu ról przygotowywali się do odegrania przedstawienia przed ,,okiem” kamery.  Ograniczenia związane z pandemią powodowały, że spotkania grupy aktorskiej nie zawsze odbywały się w pełnym składzie.  Niemniej, kiedy już udało się przezwyciężyć trudności, uczniowie nie mogli się nacieszyć swoim towarzystwem, a zabawa podczas nagrywania przedstawienia była wyśmienita.

Zaangażowanie  młodzieży zostało zauważone i docenione przez jury przeglądu, które podczas uroczystej gali wręczyło naszej grupie ŻARliwi aż dwa wyróżnienia. Pierwsze z nich otrzymała  Zuzanna Szymla– uczennica została uhonorowana w kategorii najlepszej aktorki, za doskonałe wcielenie się w trudną i złożoną rolę kobiety sukcesu. Drugie natomiast, to przyznanie przedstawieniu  Srebrnej Maski!

Gratulujemy Naszym uzdolnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!