„Wylosuj Anioła”

Już niedługo Walentynki. Jednym ze zwyczajów związanych z tym dniem jest wysyłanie kartek walentynkowych. Szkolny Wolontariat chciałby zaproponować inny rodzaj przeżycia tego święta:  jako wyraz miłości do drugiego człowieka otoczyć ciepłym słowem dzieci z oddziału onkologicznego poprzez przesłanie do nich kartek pocztowych.

Akcja pisania kartek mających nieść wsparcie, powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.

Lęk, ból, niepewność – to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Kartki od Aniołów mają przywrócić im nadzieję, radość i poczucie bezpieczeństwa.

Akcja jest prosta – wy wysyłacie nam kartki, dzieci te kartki losują. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię, lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci leczą się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuję tą kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które Waszą kartkę wylosuję. Można w kartce zamieścić swoje dane kontaktowe – może nawiążecie kontakt i modlitwa nie będzie już taka anonimowa? Uśmiech

 Co trzeba zrobić?

1. Trzeba mieć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić)

2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki lub chłopca)

3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową. Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, radosna, powinna dawać nadzieję Uśmiech Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później)

4. Kartki można dostarczyć do sekretariatu do 19.02 lub wysłać indywidualnie na adres: Fundacja „Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6, 20-418 Lublin (wówczas proszę o przesłanie zdjęcia kartki do p. Lucyny Herl).

 Źródło:

tekst: http://gdyliczysieczas.com/wylosuj-aniola/

Obrazek: https://www.facebook.com/wylosuj.aniola/