Rekolekcje adwentowe

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. zostawił swój dom, powierzył swym sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!»
Mk, 13,33 – 37

Ewangelia św. Marka wprowadziła nas w czas Adwentu, w czas oczekiwania na przyjście Pana, odkrywania Jego oblicza w naszym życiu i odsłaniania obecności Chrystusa w naszych sercach.
Rozpoczynamy czas adwentowego skupienia, które ma nas przygotować do Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Narodzenia Pana Jezusa. Przez kilka dni będziemy oczami Pana Jezusa poznawali Maryję, Jego Matkę, ale także naszą Matkę. Będziemy poznawać tajemnice Jej życia. przygotujmy się do głębokiego przeżywania Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Patronalnego Święta Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.