Klapki dla Gambii

W maju nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Klapki dla Gambii” organizowanej przez Akademię Techniczno – Humanistyczną w Bielsku – Białej. Zostaliśmy oficjalnie wpisani na listę ambasadorów pod nr 246.

Udało nam się zebrać 23 pary plastikowych klapków, które końcem roku szkolnego dostarczyliśmy na uczelnię. Już w sierpniu, troje studentów ATH wraz z opiekunem uda się samochodem podróżniczym do Gambii, gdzie w imieniu wszystkich ambasadorów tej akcji, rozdawać będą zebrane klapki afrykańskim dzieciom.

Zachęcamy do śledzenia relacji z tej części akcji zarówno na profilu FB, jak i na stronie internetowej https://klapkidlagambii.pl Tam też można dowiedzieć się w jaki sposób odmienić słowo „klapki”… nie ma kogo/czego? … „klapek czy klapków”?

Wdzięczność za zebrane klapki wyrażają słowa pomysłodawcy i głównego koordynatora akcji dr Macieja Kalarusa:

„bardzo, ale to bardzo dziękujemy za każdą parę klapków. To jest naprawdę świetna robota, każdego z osobna i wszystkich razem. Każde klapki się liczą – to niby banał, ale tak jest. Dziękujemy z całego serca, a oglądając zdjęcia i czytając relacje sami możecie zobaczyć, jak to wszystko, co robimy, jest ważne i potrzebne. Rówieśnicy rówieśnikom”.