Lekcja demokracji

W naszej szkole 6 października 2017 roku to dzień wyborów do Samorządu Uczniowskiego, który poprzedziła trwająca 2 tygodnie kampania wyborcza. Na gazetkach zawisły listy kandydatów oraz plakaty wyborcze.

  W naszej szkole 6 października 2017 roku to dzień wyborów do Samorządu Uczniowskiego, który poprzedziła trwająca 2 tygodnie kampania wyborcza. Na gazetkach zawisły listy kandydatów oraz plakaty wyborcze. Kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze, w których przekonywali wyborczą brać uczniowską do swoich pomysłów. W dniu wyborów na apelu odbyła się debata z udziałem kandydatów, którzy prezentowali się i odpowiadali na pytania z sali. Po zakończeniu debaty komisja wyborcza złożona z 5 reprezentantów z klas, sprawnie przeprowadziła wybory. Uczniowie podpisywali na listach odbiór kart do głosowania, na których skreślali swoich faworytów. W tajnych, bezpośrednich i powszechnych wyborach wydano 80 kart wyborczych, wszystkie oddane głosy były ważne. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Natalia Pałka-56 głosów, zastępcą przewodniczącego została Klaudia Kawczak-36 głosów, skarbnikiem został Jan Kaczmarczyk-34 głosów, a sekretarzem Joanna Iwaszko-26 głosów.