Tydzień profilaktyki

W dniach 15 – 19.05.2017 roku w naszym gimnazjum odbył się Tydzień Profilaktyki. Uczestniczyli w nim uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Zaproszeni zostali znamienici goście, którzy w przejrzysty sposób przekazali nam wiedzę.

W poniedziałek 15.05 odbyło się spotkanie z panią dietetyk, Agnieszką Talik  z Poradni Żywieniowej „Zadbaj o Zdrowie” w Porąbce, która opowiedziała uczniom o zasadach zdrowego żywienia.

Odbyły się również międzyklasowe rozgrywki siatkówki.

siatka

We wtorek 16.05 uczniowie wszystkich klas wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z panem Piotrem Rychłym – pedagogiem resocjalizacji z Centrum Szkoleniowego „Auxilium” w Czechowicach – Dziedzicach. W poszczególnych klasach zrealizowane zostały warsztaty dotyczące:

Klasa Ia i Ib: Zagrożenie związane z użytkowaniem internetu- cyberprzemoc i cyberprzestępczość.

Klasa 2: Zagrożenia związane z używaniem środków psychoaktywnych-

Klasa 3a 3b

Zagrożenia związane z korzystaniem z nowych technologii- gry komputerowe- warsztaty w ramach Tygodnia Profilaktyki.
Pan Piotr Rychły  spotkał się również z rodzicami którym przybliżył problematykę  zagrożeń związanych z korzystaniem z nowych technologii oraz z używaniem środków psychoaktywnych.
W środę odwiedził nas Pan Marek Jura – podróżnik, który opowiedział uczniom o dalekich i ciekawych podróżach do Australii.
W czwartek gościliśmy Pracowników Pogotowia Ratunkowego w Bielsku – Białej, którzy przeprowadzili warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej we wszystkich klasach.  pp

Odbyły się również warsztaty z rodzicami „Rodzeństwo bez rywalizacji” prowadzone przez panią Darię Staniendę.
W piątek podsumowaliśmy wydarzenia z całego tygodnia przeprowadziliśmy quiz wiedzy o zdrowiu, wyłoniliśmy zwycięzców  konkursu plastycznego „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zwycięzcy wszystkich  konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.