Wycieczka Edukacyjna klas 1a i 1b do Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach

   We wrześniu (23.09.2016r) klasy 1a i 1b brały udział w wyciecze edukacyjnej do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie, a w drodze powrotnej do Porąbki zwiedziły Muzeum Rodzinnego Domu Jana Pawła II w Wadowicach.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć miejsce, gdzie rozpoczęła się historia życia Jana Pawła II. Zwiedzając muzeum, odbyli podróż przez wszystkie etapy życia – od narodzin, przez życie kapłańskie, aż po czas jego pontyfikatu, śmierci i ogłoszenia go świętym. Spośród licznych pamiątek po Janie Pawle II wszystkim podobała się torebka jego mamy, obrazek z Pierwszej Komunii Świętej oraz sprzęt narciarki Karola. Ważniejsze od tych wszystkich rzeczy oglądanych podczas wycieczki było jednak, poznanie, wartości jakimi kierował się w swoim życiu. Pracowitość, wrażliwość na drugiego człowieka, niezachwiana wiara, umiejętność wybaczania, otwartość na inne kultury, to tylko niektóre z wartości, jakie uczniowie poznali, słuchając przewodnika opowiadającego o Janie Pawle II.

U nas wszystkich, u opiekunów i u uczniów, po wycieczce pozostało wrażenie, jak niezwykłym a jednocześnie nam bliskim człowiekiem jest patron naszego gimnazjum – Jan Paweł II. Można śmiało powiedzieć – to dobry autorytet dla nas i dla milionów ludzi na całym świecie.